4 MUSZKIETER – MISJA I CEL

4 Muszkieter jest ruchem chrześcijańskim, tworzącym przestrzeń do męskiej przygody dla ciała, intelektu i ducha.

Chce im pomóc w odkrywaniu całego potencjału oraz zachęcić do życia dla Boga, rodziny, społeczeństwa i tych, których głos w tym świecie jest niesłyszalny.

Mężczyźni marzą o wielkich przygodach. Chcą czuć, że są ważni, że mogą coś w życiu osiągnąć. Są gotowi, aby walczyć o uznanie albo dla jakiegoś celu.

Jedni są bardziej otwarci na wyzwania, drudzy są nieśmiali…
Może chodzisz do Kościoła, albo koło Kościoła bo wydaje ci się, że bycie wierzącym jest niczym ciekawym, a wręcz nudnym i tylko dla kobiet, albo słabych ludzi.

Jeżeli pragniesz przygód, chcesz doświadczyć ich razem z innymi weź udział w jednym z wydarzeń organizowanych przez ruch 4 Muszkietera.

Masz możliwość uczestniczenia w Ekstremalnym Weekendzie Charakteru.

Jeżeli masz syna możecie razem przeżyć wspaniałą przygodę biorąc udział w Weekendzie Charakteru Ojciec i Syn.

Możesz zabrać nastoletnią córkę na szczególną wyprawę: Weekend Charakteru Ojciec i Córka.

Możesz również pomóc najbiedniejszym w miejscach dotkniętych ubóstwem i skrajną niesprawiedliwością biorąc udział w szczególnym wydarzeniu jakim jest Muskathlon.

Nasza historia

4 Muszkieter został stworzony przez… kobietę.

Pewnego wieczoru we wrześniu 2007 roku Ruth Stoorvogel powiedziała do swojego męża, Henka: Dlaczego nie zaczniesz jakiegoś wydarzenia dla mężczyzn? Ale nie takiego jak wszystkie inne! Henk odpowiedział: Masz rację, zróbmy to! I nazwijmy to Ruchem 4 Muszkietera!

Henk zaprosił swoich najlepszych przyjaciół z Holandii, Pietera, Theo i Jana na obiad, podczas którego pomysł został rozwinięty w oparciu o postać D’Artagnana, głównego bohatera „Trzech Muszkieterów”.

Wymyślono wtedy program niezwykłych przygód, w czasie których mężczyźni będą mogli doświadczyć fizycznych i duchowych wyzwań oraz odkryć nowe źródło inspiracji.

Pierwszy weekend 4 Muszkietera odbył się w 2008 roku w Ardenach, w południowej Belgii. Wówczas 88 holenderskich mężczyzn wzięło udział w tej wspaniałej przygodzie, która zmieniła ich życie na zawsze.

Od tego czasu weekendy charakteru odbywają się w 11 krajach.

W październiku 2013 roku grupa 4 przyjaciół z Polski dołączyła do weekendu charakteru w Belgii i tak rozpoczęli ruch 4 Muszkietera w Polsce.

4 Muszkieter jest nazwą fundacji działającej w Holandii, w Polsce działa w ramach Ruchu Chrześcijańskiego Mt28.