4 Muszkieter - misja i cel 

4 Muszkieter, jako ruch chrześcijański, ma na celu pomoc mężczyznom w prowadzeniu życia, które będzie podobało się Panu Bogu.

Chce im pomóc w odkrywaniu całego potencjału oraz zachęcić do życia dla Boga, rodziny, społeczeństwa i tych, których głos w tym świecie jest niesłyszalny.

Mężczyźni marzą o wielkich przygodach. Chcą czuć, że są ważni, że mogą coś w życiu osiągnąć. Są gotowi, aby walczyć o uznanie, albo dla jakiegoś celu.

Jedni są bardziej otwarci na wyzwania, drudzy są nieśmiali…

Może jesteś chrześcijaninem, ale zmagasz się z podążaniem za Bogiem całym swoim sercem?

Może czytasz Pismo Święte, ale żaden werset nie budzi w tobie większych emocji?

Może chodzisz do Kościoła, ale podążanie za Jezusem nie wydaje ci się niczym ciekawym, a wręcz nudnym i tylko dla kobiet, albo słabych ludzi?

Jeżeli pragniesz przygód. chcesz doświadczyć ich razem z innymi a przede wszystkim z Panem Bogiem, weź udział w jednym z wydarzeń organizowanych przez ruch 4 Muszkietera.

Masz możliwość uczetniczenia w Ekstremalnym Weekendzie Charakteru.

Jeżeli masz syna możecie razem przeżyć wspaniałą przygodę biorąc udział w Weekendzie Charakteru Ojciec i Syn.

Możesz również pomóc najbiedniejszym w miejscach dotkniętych ubóstwem i skrajną niesprawiedliwością biorąc udział w szczególnym wydarzeniu jakim jest Muskathlon.

Każde z tych wydarzeń będzie niezapomnianą przygodą.

Marzymy o czymś, ale nie wiemy jak to osiągnąć.
Ruch 4 Muszkietera pokazuje i pomaga jak to coś znaleźć i osiągnąć.
 
Zapraszamy do posłuchania audycji radiowej  o ruchu 4M:
Kim są członkowie ruchu 4muszkieter i ich weekendy charakteru?
audycja radiowa w Radiu Rodzina
 
 

Nasza historia

4 Muszkieter został stworzony przez... kobietę.

Pewnego wieczoru we wrześniu 2007 roku Ruth Stoorvogel powiedziała do swojego męża, Henka: Dlaczego nie zaczniemy jakiejś służby dla mężczyzn? Ale nie takiej jak wszystkie inne! Henk odpowiedział: Masz rację, zróbmy to! I nazwijmy to Ruchem 4 Muszkietera!

Henk zaprosił swoich najlepszych przyjaciół z Holandii, Pietera, Theo i Jana na obiad, podczas którego pomysł został rozwinięty w oparciu o postać D’Artagnana, głównego bohatera „Trzech Muszkieterów”.

Wymyślono wtedy program niezwykłych przygód, w czasie których mężczyźni będą mogli doświadczyć fizycznych i duchowych wyzwań oraz odkryć nowe źródło inspiracji.

Pierwszy weekend 4 Muszkietera odbył się w 2008 roku w Ardenach, w południowej Belgii. Wówczas 88 holenderskich mężczyzn wzięło udział w tej wspaniałej przygodzie, która zmieniła ich życie na zawsze.

Od tego czasu weekendy charakteru odbywają się w 11 krajach.

W październiku 2013 roku grupa 4 przyjaciół z Polski dołączyła do weekendu charakteru w Belgii i tak rozpoczęli ruch 4 Muszkietera w Polsce.

4 Muszkieter jest nazwą fundacji działającej w Holandii, w Polsce działa w ramach Ruchu Chrześcijańskiego Mt28.

 
 
 
 
 

Zwykli mężczyźni ...niezwykłe życie